Baza wiedzy

Dzień Ojca


Dzień Ojca już 23 czerwca.

Dzień Ojca, to święto, które w Polsce obchodzimy co roku 23 czerwca. Tego dnia szczególnie dziękujemy naszym ojcom za miłość i trud jaki włożyli w nasze wychowanie.


Święto ma swoje początki w 1910 roku, jego inicjatorką była Sonora Smart w Stanach Zjednoczonych. Dodd, która wystosowała apel do władz Waszyngtonu o ustanowienie tej okazji, chciała w ten sposób podziękować, własnemu ojcu, który po śmierci żony, samotnie wychowywał ją i pięcioro rodzeństwa. Pierwszy raz w Polsce oficjalnie świętowaliśmy ten dzień w 1965 roku.

Mimo stosunkowo długiej historii Dzień Ojca nie cieszy się tak wielką popularnością, jak Dzień Matki, co nie zmienia faktu, że jest to bardzo dobra okazja do wyrażenia wdzięczności i szacunku dla swojego taty. Pamiętajmy o tym. Zapraszamy do naszego sklepu, w którym przygotowaliśmy wyjątkowe upominki dla Twojego Ojca.

Skorzystaj z naszego formularza:

©2012 przez PodarujUpominek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Inpero Sp. z o.o.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.