⮜ Poprzedni news
Następny news ⮞
Wróć

Jak elegancko zapakować prezent?

Upominek przyniesiony solenizantowi w plastikowej torbie to największy błąd, jaki można popełnić. Świadczy on o ignorancji, wybieraniu podarunku na ostatnią chwilę w przypadkowym sklepie i sprawia przykrość. Warto więc zadbać nie tylko o odpowiedni dobór prezentu, ale również o jego właściwe opakowanie.

W przypadku upominków w drewnianych skrzynkach wystarczy włożenie ich do eleganckiej torby lub owinięcie w ozdobny papier. Można również zrezygnować z takiego rozwiązania. Drewniana skrzynka sama w sobie jest opakowaniem – wystarczy więc przyklejenie ozdobnej kokardki lub owinięcie wstążką.

W zapakowaniu innych prezentów pomogą stoiska funkcjonujące w okresie przedświątecznym. Pozostała część roku zmusza nas do inwencji twórczej, dużym ułatwieniem jest jednak różnorodność pudełek, wstążek, kokardek i toreb, dostępnych w każdym centrum handlowym. Bogata oferta sprawia, że nawet opakowanie może wskazywać dla kogo i z jakiej okazji jest prezent – dużą popularnością cieszą się torby z nadrukami dzieci, śmiesznymi napisami, czy logo 18 +, które będzie idealne na osiemnaste urodziny.

Duże salony jubilerskie i odzieżowe pakują prezenty w eleganckie opakowanie ze swoim logo, mniejsze firmy pozwalają nabyć takie opakowanie u siebie w sklepie. Duże możliwości tym bardziej zobowiązują do odpowiedniego przygotowania prezentu. Wytworny prezent świadczy nie tylko o szacunku dla osoby obdarowywanej ale również daje dobre świadectwo o nas samych.