⮜ Poprzedni news
Następny news ⮞
Wróć

Jak wybrać odpowiedni prezent?

Są takie dni w ciągu roku, które każdy z nas stara się obchodzić w sposób szczególny. Zaliczają się do nich na przykład urodziny, imieniny, wszelkiego rodzaju rocznice, Walentynki, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci, Dzień Dziadka itd. Prezenty kupujemy także z okazji świąt Bożego Narodzenia czy szczególnych dni w życiu takich jak chrzest, Pierwsza Komunia Święta czy ślub.

W te dni każdy z nas chciałby obdarować bliskie nam osoby ślicznymi prezentami. Nie jest to jednak takie proste. Chcąc kupić odpowiedni prezent napotykamy na wiele trudności i często kilka długich tygodni zastanawiamy się co kupić tak, aby podobało się osobie obdarowywanej. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od wielu czynników. Można jednak ułatwić sobie wybór odpowiedniego prezentu, stosując kilka prostych zasad. Oto one:

    Zacznij szukać prezentu z wyprzedzeniem. Zostaw sobie czas.

Największym błędem jaki można popełnić przy wyborze prezentu, jest kupowanie go na ostatnią chwilę. W pośpiechu i nerwach łatwo się pomylić. Kiedy znamy datę ważnego wydarzenia warto wcześniej pomyśleć o kupnie prezentu, porozglądać się, co oferują nam sklepy, w jakiej cenie itp. Uchroni nas to przed przepłaceniem za dany produkt. Jeśli chcemy kupić coś przez Internet warto zrobić to wcześniej, aby uniknąć takiej sytuacji, że towar nie zdąży do nas dotrzeć na czas bądź dotrze uszkodzony. Jeśli zostawimy sobie czas, to zdążymy go nawet wymienić.
 

Dobieraj prezent do właściwej osoby.

Kolejnym błędem jaki popełniamy podczas kupowania prezentów jest myślenie o sobie. Zamiast skupić się na tym, z czego może ucieszyć się dana osoba, my kupujemy to, co nam się podoba. Warto już wcześniej zorientować się, czy to w rozmowie, czy wśród rodziny i przyjaciół tej osoby, co lubi, co chciałaby dostać, co jej sprawia radość. Ten prezent ma ucieszyć konkretną osobę, nie nas samych. Warto o tym pamiętać przy wyborze prezentu.
 

Nie liczy się cena, a gest.

W dzisiejszych czasach, kiedy rynek oferuje nam różne pomysły na prezent,
w różnych odpowiadających naszym portfelom cenach, często ludzie w ferworze zakupów zapominają o tym, że prezent można wykonać samodzielnie. Często taki prezent ucieszy obdarowywaną osobę bardziej niż rzecz kupiona w sklepie. Nie zapominajmy o tym, że najlepszy prezent to ten dany od serca.
 

Uważaj na zakupowe pułapki prezentowe.

Są takie prezenty, które mogą okazać się „niewypałem”. Po pierwsze musimy zwracać uwagę na jakość produktu, który chcemy komuś podarować. Nikt z nas nie chciałby przecież dostać czegoś, co po kilku dniach nie będzie się nadawało do użycia. Trudnym prezentem jest również zakup odzieży. Nieodpowiednie dobranie rozmiaru może wywołać konsternację i sprawić przykrość. Jeśli więc nie znamy na tyle gustu i rozmiaru osoby obdarowywanej, lepiej wybrać coś innego.

 

Pamiętajmy, że w dawaniu i przyjmowaniu prezentów najważniejsza jest obopólna radość. To powinna być miło spędzona chwila z bliską nam osobą, którą zapamiętamy na długo. Prezent to dodatek, miły gest świadczący o pamięci, warto więc poświęcić trochę czasu przy jego wyborze.