⮜ Poprzedni news
Następny news ⮞
Wróć

Sztuka pakowania prezentów

Zakup prezentu to pierwszy krok, aby obdarować bliską i cenioną nam osobę. Warto wtedy pomyśleć o opakowaniu, które będzie wyglądało estetycznie i elegancko, zachęcając tym samym do szybkiego rozpakowania upominku.

W okresie przedświątecznym sklepy zazwyczaj oferują pakowanie prezentów. Warto z niej skorzystać, jeżeli nie mamy czasu by samodzielnie to zrobić. Rok ma jednak 365 dni, a świąt i okoliczności do wręczania podarków jest dużo więcej niż tylko Boże Narodzenie, dlatego warto poznać kilka ciekawych i przydatnych wskazówek.

W co pakować prezenty i gdzie szukać inspiracji?

Najprostszym rozwiązaniem są torebki ozdobne. Gabaryty prezentu nie mają zbyt wielkiego znaczenia, gdyż możemy znaleźć torebki praktycznie w każdym rozmiarze i wzorze odpowiadającym okolicznościom. Można również kupić upominek w drewnianym pudełku. Wystarczy wtedy  przykleić tylko maleńką kokardkę i mamy elegancki upominek. Można kupić również dekoracyjne pudełeczko lub koszyk, które później będą odpowiednie na przykład do przechowywania biżuterii.
Warto również w domu mieć papier do pakowania prezentów, bibułę, celofan, taśmę dwustronną oraz różne tasiemki i kolorowe sznurki.

Przy ograniczonym budżecie warto przeglądnąć swoje szafy w poszukiwaniu czarno-białej gazety i wybrać dużą, niezniszczoną i niesplamioną kartkę, w którą zapakujemy prezent. Do tego wystarczy przykleić gotową kokardkę w żywym kolorze – czerwonym, fioletowym, zielonym (według uznania) lub owinąć prezent tasiemką. Taki pakunek będzie stylowy i oryginalny, a jego wykonanie nic nie będzie kosztowało.
Podobnie elegancko będzie prezentował się papier do pakowania prezentów, przewiązany tasiemką, którą możemy przeplatać i łączyć w różnych wersjach kolorystycznych. W celofan najlepiej pakować „niewymiarowy” prezent – słodycze, dekoracje, wazony, itp.

Inspiracji szukaj...

W świecie mody, w ogrodzie i w pasmanterii! Najlepszym doradcą są wybiegi sławnych projektantów, które mogą podsunąć ciekawe wzory i połączenia kolorystyczne. Na gładkim papierze do pakowania prezentów oryginalnie prezentować się będą świeże gałązki lawendy, lub innych krzewów, według uznania. W okresie Bożego Narodzenia może to być suszona pomarańcza i laska wanilii. Warto również zajrzeć do pasmanterii, gdzie można kupić cekinowe lub koronkowe tasiemki, które z powodzeniem zastąpią zwykłą wstążkę. Idealnie na gładkim papierze będą się również prezentować przyklejone koraliki bądź cyrkonie.
Na gładki papier można przykleić również ozdobne naklejki, lub stworzyć wzór lakierem do paznokci, którego nie używamy ;)
Efektowne ozdoby można wykonać również z bibuły lub techniką origami. Fantazyjne upięcie można wykonać również z organzy. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia, ale zawsze możemy szukać wzorów i pomysłów w internecie. Samodzielnie zapakowany prezent da nam satysfakcję i napewno zostanie doceniony przez osobę obdarowaną.

Zrób niespodziankę...

I zapakuj prezent na cebulkę. Wielkie pudło na pewno wzbudzi ciekawość, która będzie tym większa, gdy w pudełku znajdzie się kilka mniejszych. Przestrzeń między pudełkami można zapełnić kolorowym papierem lub kolorowymi kulkami, co dodatkowo utrudni jego rozpakowanie i rozbudzi ciekawość.